Nature des travaux : Extension du réseau de collecte des eaux pluviales

 

 

Imprimer

 

PDF   MediaObject.init({flash:"10,0,22,87",windowmedia:"5,1,52,701",quicktime:"6,0,2,0",realmedia:"7,0,0,0",shockwave:"8,5,1,0"});window.addEvent('domready', function(){window.jcepopup=new JCEUtilities({popup:{legacy:0,resize:1,icons:1,overlay:1,overlayopacity:0.8,overlaycolor:"#000000",fadespeed:500,scalespeed:500,hideobjects:1,scrollpopup:1},tooltip:{className:"tooltip",opacity:1,speed:150,position:"br",offsets:{x: 16, y: 16}},imgpath:"plugins/system/jceutilities/img",theme:"standard",themecustom:"",themepath:"plugins/system/jceutilities/themes"});}); hs.graphicsDir = '/plugins/content/highslide/graphics/';

Mise à jour le Vendredi, 28 Août 2015 10:03


Accés Comité


Rapport annuel 2014 : Collectif & Non-collectif

Entreprise réalisant les travaux : SOGEA 

Identifiant oublié ?

Début des travaux : 24 Août 2015

Accueil SIAAV

Durée des travaux : 2 mois

Mot de passe oublié ?


album_icon
spaceur
XHTML and CSS.
 •   ACTU DE LA SEMAINE
   
  Glossaire

   

  Localisation des travaux : "rue du Cap de l'Homme"


  Skip to content
  Powikszanie czcionki Domylny rozmiar czcionki Pomiejszanie czcionki
  Start arrow Prawo arrow Różne arrow Niepełnosprawność sprzężona

  Menu główne

  Genetyka

  Różne

  Niepełnosprawność sprzężona

  W związku z decyzją ministerstwa edukacji odnośnie sprzężonej niepełnosprawności szkoły specjalne dostaną znacznie mniej pieniędzy na swoich wychowanków.

  Dotychczas na ucznia z dwoma niepełnosprawnościami – z reguły było to połączenie niepełnosprawności umysłowej z ruchową – przeznaczano 31 350 złotych, a na ucznia z jedną osiem razy mniej – 4620 złotych. Teraz w resorcie oświaty zmieniono diametralnie definicję niepełnosprawności sprzężonej. Nie kwalifikują się na nią ci, którzy oprócz niepełnosprawności umysłowej mają też chorobę przewlekłą lub niedostosowanie społeczne.

  Wprawdzie wiceminister edukacji Krystyna Szumilas twierdzi, że przy określaniu stawki subwencji bierze się pod uwagę formy pracy z dzieckiem a one niemal zawsze nakierowane są na upośledzenie ruchowe i umysłowe, więc inne nie są brane pod uwagę, jednak samorządowcy i dyrektorzy szkół specjalnych twierdzą, że to są prywatne opinie pani minister, które nijak się mają do obowiązującego prawa oświatowego, gdzie pojęcie niepełnosprawności nie jest zdefiniowane. A jeśli nie są, to znaczy, że ze sprzężeniem mamy do czynienia wtedy, gdy występuje więcej niż jedna niepełnosprawność, niezależnie od jej charakteru.

  W skali kraju 18 000 uczniów ma orzeczoną więcej niż jedną niepełnosprawność i samorządowcy (na razie tylko ci z Dolnego Śląska i z Łódzkiego) domagają się, żeby wszystkich ich jak dotychczas traktować w subwencji jako dzieci „sprzężone”. W ocenie dyrektorów szkół specjalnych nowa metoda wyliczania subwencji wykluczy z niej około połowę tych dzieci.

   

  Ochrona Prawna

  piecz_prewencyjna_koksztys.jpg

  Zjazdy i seminaria

  Zespoły