Skip to content
Powi�kszanie czcionki Domy�lny rozmiar czcionki Pomiejszanie czcionki
Start arrow I Zjazd arrow Wykłady i warsztaty

Menu główne

Genetyka

Różne

Wykłady i warsztaty

WYKŁADY i WARSZTATY
Wykłady

Odbywały się w Maltańskim Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnym ul. Wiankowa 3 w Poznaniu.


W Sali amfiteatralnej, audiowizualnej, z bezprzewodowym systemem nagłośnienia oraz wielokanałowym układem tłumaczeń symultanicznych. Wykłady tłumaczone były na język polski i angielski.

Warsztaty

Odbywały się równolegle dwóch salach na terenie Maltańskiego - Centrum Szkoleniowo - Konferencyjnego.


BIURO ZJAZDU I PUNKT POMOCY MEDYCZNEJ

Znajdował się w domku Nr 45 - obok recepcji.

Po zgłoszeniu się w Recepcji, odebraniu klucza do przydzielonego domku uczestnicy odbierali w Biurze Zjazdu materiały Zjazdowe, bony żywieniowych.

Biuro Zjazdu udzielało wszelkich informacji dotyczących pobytu i uczestnictwa w Zjeździe w godzinach od 8.00 do 19.00

Punkt Pomocy Medycznej - czynny od godz. 8.00 do 19.00
Każde dziecko po przyjeździe zostało poddane badaniu lekarskiemu , a rodzic odbył rozmowę z psychologiem - koordynatorem wolontariuszy opiekujących się dziećmi w czasie , gdy rodzice uczestniczyli w wykładach i warsztatach.

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy byli zakwaterowani w:
Camping Malta w Poznaniu ul. Krańcowa 98 w pokojach 1, 2, 3 i 5 osobowych.

WYŻYWIENIE

Uczestnicy stołowali się w Restauracji Rycerska na terenie Camping Malta.

DOWÓZ UCZESTNIKÓW Z DWORCA KOLEJOWEGO LUB LOTNISKA

Uczestnicy po wcześniejszym zgłoszeniu organizatorowi godziny przyjazdu lub przylotu mogli skorzystać z transportu z dowozu lub lotniska na miejsce zakwaterowania.

DZIECI

W trakcie wykładów dzieci pozostały pod opieką wolontariuszy przygotowanych do opieki nad osobami z niepełnosprawnością wynikającą z zaburzeń chromosomowych.

  • studentów psychologii i pedagogiki
  • studentów medycyny
  • młodzieży przeszkolonej na kursie nt. „Niepełnosprawności i pomocy osobom upośledzonym fizycznie i umysłowo” z „Klubów 8”;
1 maja 2004

Dzieci mile spędziły czas w Ogrodzie Zoologicznym niedaleko jeziora Malta. Kolejką w towarzystwie pracownika ZOO , przy jego gawędach o zwierzętach , objechały olbrzymi teren naszego pięknego ZOO. Później w Małym Ogrodzie – w specjalnie wyznaczonym miejscu mogły karmić zwierzęta, głaskać i przytulać się do nich.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieci pod opieką wolontariuszy nie chciały wracać do Ośrodka.

2 maja 2004
IMPREZA INTEGRACYJNA

Odbyła się na terenie Camping Malta . Pracownicy dołożyli wszelkich starań organizacyjnych , prowadzili bufet, obsługiwali grilla , przygotowali ognisko. Rozpoczęcie imprezy o godz. 11.00 - dla dzieci, oraz o godz. 15.00 dla całych rodzin.

Dzieci już od rana, a rodzice od godz. 15.00 wzięły udział w Imprezie Integracyjnej. Na dzieci czekało wiele atrakcji, np.: gry, zabawy, konkursy.
Na sygnale , z piosenką „ Pali się” na ustach przyjechali dzielni słuchacze Państwowej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej.
Dzieci z większość rodziców z bliska mogli zapoznać się z wyposażeniem wozu bojowego, usiąść za kierownicą , czy wejść po drabince na dach tego wspaniałego wozu.
Do „gaszenia pożaru” ustawiała się kolejka , roześmianych milusińskich.
Dowódca jednostki przekazał nam szereg bardzo ważnych informacji na temat bezpieczeństwa i sposobu postępowania w razie zagrożenia pożarowego.
Następnym „gwoździem” programu był pokaz umiejętności wspaniałych psów ze Stowarzyszenia „Dobry Pies” , zainteresowanych dogoterapię lub szkoleniem psów przewodników osób niepełnosprwnych.

Na koniec części artystycznej , odbył się koncert artystów Zuzanna Ambroży, Barbara Borowicz, Jarosław Kozłowski. - przyjaciół Fundacji im. Królowej Polski św. Jadwigi z Puszczykowa, którzy zaśpiewali utwory ze swojej najnowszej płyty pt. „Uwolnić kwiaty” oraz inne kompozycje własne i przeboje innych wykonawców.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych. Uczestnicy nawiązali nowe znajomości , wymienili się doświadczeniami. Mieli okazję do konsultacji ze specjalistami polskimi oraz gośćmi z Niemiec i Holandii , w których pomagali wolontariusze - studenci Uniwersytetu im. A. Mickiewicza Katedry Glottodydaktyki i Translatoryki.

3 maja 2004

Zabawy dzieci pod opieką wolontariuszy. W zajęciach z dziećmi , bardzo pomocne były wypożyczone zabawki z IKEA . dzieci szalały i nikt nie tęsknił za mamą.

Oficjalne zakończenie zjazdu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc, wsparcie i życzliwość.

 

Pomoc

Portal o luksusie Filantropia

Zjazdy i seminaria

Zespoły

Statystyki

Wizyt dzisiaj: 182
Wizyt wczoraj: 459
Wizyt w mies.: 2346
Wszystkich: 601353
Od: 2020-01-15